Karlıktepe Mah. Ayabakan Sk. No:5-7B Kartal / İstanbul
+90 216 488 50 00
+90 216 488 18 28

Ultrason Probu Onarımı

Ultrason probu, üzerinde bulundurduğu kristal tabaka ve elektronik devre sayesinde elektrik sinyalini ses dalgasına ve yansıyan ses dalgasını da tekrar elektik sinyaline dönüştürerek ekranda görüntü alınmasında önemli bir rol oynar.

Kristal tabakayı koruyan membran  katmanın zamanla deforme olması, kristal tabaka ile arasında hava boşluğu oluşması ve membran üzerindeki açıklıklardan içeriye giren jel nedeni ile prob görüntüsünde kayıplar meydana gelmektedir. Bu kayıp deformasyonun durumuna göre lokal veya genel olabilir. Zamanında onarımı yaptırılmayan problar ise kristaline nüfus eden ve zamanla çürümeye sebep olan jel  nedeniyle probda onarımı mümkün olmayan arızalara neden olabilir.

Yanlış bilinenin aksine ultrason probu bir sarf malzeme değildir ve kristal tabaka zarar görmediği sürece onarımı mümkündür. Bunun yanında arıza durumuna göre kablo onarımı, kablo kökü değişimi, görüntüdeki paraziti gidermek için ekranlama işlemi ve kırılmış olan prob kasasının değiştirilmesi veya imalatı gibi işlemleri gerçekleştirmekteyiz.

64-128-elemanlar-kablosuz-ultrason-konveks

Onarımını gerçekleştirdiğimiz prob çeşitleri; Lineer Prob, Konvex prob, Vajinal Prob, Kardiyak Prob, TEE Prob

Ultrason prob tamiri Ultrason prob onarımı Ultrason Probu membran kaplama

Onarımını Gerçekleştirdiğimiz Örnek Projeler

Membran Tabaka Değişimi

Membran Tabaka değişimi sonucu probunuzdan aldığınız görüntü kalitesi ilk günkü halini alacaktır.

Prob Kasası Onarımı

Marka model fark etmeksizin, ülkemizde yedek parçası bulunmayan prob kasalarının 3d çizim ve tasarımlarını gerçekleştirerek 3D printer ile baskını almaktayız.

Kablo Kökü Değişimi

Kablo kökleri deforme olmuş probların onarımı sonucu arızanın yerine ve durumuna göre kablo kökü tasarımı gerçekleştirilerek elastik malzeme ile 3d printerdan baskı almaktayız.

Parazit Onarımı, Ekranlama İşlemi

Yalıtım problemi veya kısa devreler nedeni ile parazit sorunu bulunan probların kablo ve kristal kısmına uyguladığımız ekranlama işlemi neticesinde parazit arızası onarımını gerçekleştiriyoruz.